​​​​​​​Z Prostějova body nevezeme

Souboj o pátou příčku vyhrává jasně BK Olomoucko. V „jubilejním“ dvacátém kole zavítala SLUNETA na palubovku do Prostějova, kde své zápasy hraje BK Olomoucko.

Soupeř nám chtěl oplatit porážku ze zápasu v Ústí a podařilo se mu to se vším všudy. Svěřenci Tondy Pištěckého naopak chtěli napravit svou reputaci po hodně nevydařeném zápase s Tury, a to se jim bohužel tak úplně nepodařilo.

Domácí vlétli do zápasu s velkou chutí a naši hráči se nemohli dlouho rozehrát. Domácí toho využili a vyhráli první čtvrtinu 22:16. Ve druhém dějství se naplno rozjela jejich ostropalba a sázeli do našeho koše jednu trojku za druhou, otázkou je, jak moc jsme jim to naší obranou ztížili. V poločase už pak domácí vedli 55:37.

V první půli se domácí dostali do herní pohody (trojky 19/10) a naši hráči se jen těžko chytali v obraně, není divu, že domácí nastříleli v zápase 101 bodů, když nám opět úplně zkolabovala obrana. V útočné fázi to nebylo úplně špatné, nastřílet takhle silnému soupeři 79 bodů na jeho hřišti není špatná vizitka útoku. Bohužel dostat 101 bodů je špatná vizitka obrany, kterou navíc zatížil 36 body reprezentant Palyza.

Není čas věšet hlavy, hráči mají týden na to, připravit se na domácí zápas s Brnem a pak na vrchol základní části, derby s Děčínem, hrané na válečnické půdě.

Olomoucko - SLUNETA Ústí nad Labem 101:79 (22:16 55:37 79:54)

Body domácí: Palyza 36, Váňa 18, Dunans 14, Goga 11, Mikulic 10, Sehnal 6, Klepač 3, Norwa 2, Sychra 1
Body hosté: Šotnar 19, Wallace 13, Šteffel 11, Svejcar 10, Houška a Pecka po 9, Wisseh 6, Maděra 2
Trojky: 28/14 - 32/9
Trestné hody: 14/11 – 19/14
Doskoky: 48 - 36
Osobní chyby: 20 - 20